23. 1. 2013

Pozor na brusiče nožů - opět byla okradena seniorka

Brusiči nožů zavítali na Moravskotřebovsko. Přesněji se pohybovali v obci Křenov mezi 11:30 – 12:00 hodinou. Postupně dva muže a jednu ženu vpustila do svého příbytku 82letá žena. Službu v podobě broušení nožů skutečně skupinka provedla, ale z domu si odnesla ještě něco. Bylo to několik desítek tisíc korun. To ovšem seniorka zjistila až po jejich odchodu. Moravskotřebovští policisté jednak varují veřejnost před podobnými praktikami podnikavých občanů a po pachatelích krádeže pátrají. Hledáme dva muže výšky asi 165 centimetrů ve věku kolem 40 let. Žena byla vysoká asi 180 centimetrů, měla světlé vlasy a přes hlavu kapuci. Ty osoby do obce přijely zřejmě v osobním motorovém vozidle dosud neupřesněné barvy a typu.

Pokud i u vašich dveří zazvoní lidé, kteří budou nabízet jakékoli služby nevpouštějte je do svého domu! Úmysly cizích osob bohužel nemusí být tak čisté, jak se na první pohled může zdát. Pokud ale vám neznámé osoby trvají na vpuštění do vašeho soukromí zbystřete a okamžitě volejte policii! Stačí vytočit linku 158.

V loňském roce jsme podobných případů na Svitavsku zaznamenali 18. V osmnácti případech pod různými legendami byli na Svitavsku nejprve osloveni, posléze okradeni senioři. Ti přišli mnohdy o své celoživotní úspory. Zlodějům tak v rukou skončily nemalé finanční obnosy.

nprap. Anna Štegnerová, preventivně informační skupina, Územní odbor PČR Svitavy