13. 4. 2014

U velikonočního stolu

Opět po roce uspořádal v neděli 13. dubna 2014 klub seniorek v Pusté Kamenici besedu „U velikonočního stolu“. Tak jako při předcházejících akcích jsme pozvaly všechny spoluobčany do kulturního domu a byly jsme velice rády, že účast předčila naše očekávání.

Společně jsme si připomněli význam Velikonoc a tradice s nimi spojené. A tak se opět dekorovala vajíčka. Ať už to bylo malování voskem, které si vyzkoušela i ta nejmladší generace – a bylo radost se dívat, jak byla děvčátka šikovná a malování jim šlo hezky od ruky, nebo už složitější práce s vrtačkou a výroba „krajkových“ kraslic. Mezi dekoracemi nechyběly ani vlastnoručně vyrobené pomlázky, košíčky, věnečky z březového proutí k ozdobení dveří.

Letošní setkání jsme nazvaly „U velikonočního stolu“. Nesměl proto chybět slavnostně prostřený stůl a plno velikonočních dobrot. K velikonočnímu vaření a pečení neodmyslitelně patří jarní bylinky. Proto jsme si alespoň slovem připomněli, jak je dokázaly k vaření, léčení a zahánění rozličných neduhů využívat už naše babičky. A své místo nejen v kuchyni si bylinky drží dodnes. I my jsme je plně využily při přípravě zeleninových salátů a zálivek, které jsme připravily pro účastníky naší besedy. A nejen to, žádná z klubu seniorek nepřišla na besedu s prázdnou. A tak se sešly mazance, věnce, beránci, velikonoční nádivky, pochoutky z vajec a mnoho dalšího pečiva.

U sbírání inspirací pro sváteční vaření a příjemném povídání jsme všichni společně prožili hezké nedělní odpoledne. Ještě jednou za klub seniorek děkujeme všem za účast a těšíme se na setkání při našich dalších akcích.


 

Za klub seniorek Irena Gregorová


 

Foto: Jan Brokl st.

Odkaz:picasaweb.google.com/brokljan/VELIKONOCNIPOSEZENI2014

Odkaz:svitavsky.denik.cz/kultura_region/obrazem-po-roce-jsme-se-sesli-se-u-velikonocniho-stolu-20140417.html

Fotogalerie