1. 6. 2018

Okresní kolo hry Plamen 2017/18

Ve dnech 25. - 26.5. se v Dolním Újezdě konalo jarní kolo celoroční hry Plamen. Náš sbor vyslal 2 družstva v kategorii mladších žáků. Celkem 18 dětí z našeho sboru tak dodávkou a osobními automobily společně s vedoucími a některými rodiči vyrazilo v pátek ráno do Dolního Újezda bojovat o co nejlepší umístění. V podzimním kole jsme vybojovali 15. a 19.místo, takže naším cílem bylo tato umístění udržet a nejlépe ještě vylepšit. V pátek se soutěžilo v disciplínách Štafeta CTIF na 400m a Štafeta požárních dvojic. V prvních pokusech štafety CTIF se týmu A příliš nedařilo, děti chybovaly a získaly tak trestné body. V druhých pokusech se ale zlepšily a štafetu zvládly bez chyb. Chyběla nám ale bohužel rychlost. Tým A se v této disciplíně umístil na 18. a tým B na 22. pozici. Štafeta požárních dvojic se dětem příliš nepovedla, přesto se týmu A podařilo vybojovat 16.místo a týmu B 20.místo. Navečer se konala ještě doplňková disciplína Běh jednotlivců na 60m. Ani jednomu zástupci našich týmů se však bohužel nepodařilo probojovat do první desítky. Večer se pro všechny děti, které na soutěži přespávaly, konal karneval a s ním spojená soutěž o nejlepší masku. Zde naše děti porotce zaujaly a Šárka Bukáčková získala 8.místo, Kristýna Tomášková 6.místo a Adéla Vičarová 3.místo. Druhý den děti soutěžily v Požárním útoku a Štafetě 4x60m. Svoje dovednosti v těchto disciplínách přijela ukázat i naše přípravka, a to hned se dvěma družstvy. Požární útok se všem našim družstvům povedl, i když tým B zaznamenal trochu problémy na rozdělovači. Naštěstí Tonda duchapřítomně zareagoval a situaci zachránil! Tým A skončil na 14.místě a tým B na 19.místě. Štafeta 4x60 m proběhla bez problémů. Zejména všechny zaujala Terezka svým obdivuhodným přeskokem příčného břevna, nebo některé děti z přípravky, které svým výkonem nezůstaly pozadu. I v této disciplíně musíme zapracovat na rychlosti. Tým A ve štafetě získal 15.místo a tým B místo 18. Celkově se tým A ve složení Šárka Bukáčková (3.tř.), Matěj Zahálka (3.tř.), Andrea Odehnalová (3.tř.), Alice Husáková (4.tř.), Tereza Sejkorová (1.tř.), Jakub Hak (3.tř.), Vlastimil Suchý (2.tř.), Václav Chaloupka (5let) a Anna Tomášková (5let) umístil na krásném 16.místě! Tým B ve složení Hana Haková (5.tř.), Kristýna Tomášková (2.tř.), Sára Kottoniaková (2.tř.), Daniel Vičar (1.tř.), Antonín Chaloupka (1.tř.), Eliška Broklová (6let), Marek Zahálka (6let), Melichar Hak (5let) a Daniel Suchý (5let) dokázal, že i přestože téměř polovinu družstva tvoří předškoláci, neztratí se mezi daleko věkově staršími dětmi. Za svůj výkon získal krásné 18.místo! Přípravka A běžela ve složení Anna Tomášková (5let), Václav Chaloupka (5 let), Melichar Hak (5 let), Filip Sodomka (6 let), Liliana Hodovancová (5 let), Jakub Odehnal (4 roky) a Daniel Suchý (5let ).Přípravka B předvedla své výkony ve složení Adéla Vičarová (4 roky), Johana Broklová (4 roky), Jiří Zahálka (3roky), Anna Suchá (3roky), Martina Husáková (3 roky) a Jan Tomášek (3 roky). Všem dětem děkuji za jejich píli, snahu, trpělivost. Zaslouží si obdiv, že za tak horkého počasí, jaké na soutěži panovalo, zvládly podat velmi pěkné výkony. Děkuji také rodičům za jejich doprovod. Poděkování patří také MŠMT za poskytnutí dotace, z níž bylo zakoupeno další vybavení, se kterým děti na této soutěži běžely.

Lenka Tomášková, SDH Pustá Kamenice

Foto: https://sdhpustakamenice.rajce.idnes.cz/