9. 6. 2018

Oslavy 120. výročí založení SDH Borová

V sobotu 9.6.2018 se zástupci našeho sboru zúčastnili oslav 120.výročí založení sousedního hasičského sboru v Borové. Děti z přípravky byly na tuto akci pozvány, aby předvedly své dovednosti v požárním sportu. Oslavy byly zahájeny slavnostním průvodem, v němž měly naše děti jet ve voze taženým koňmi. Z důvodu náhlé nepřízně počasí se děti vezly v nové dodávce SDH Borové. To však dětem vůbec nevadilo. Počasí zasáhlo i do slavnostních projevů na hřišti za sokolovnou, kde celá akce pokračovala. Naše děti ukázkou požárního útoku a štafety 4x60m zahájily volný program oslav. Hned po nich svým vystoupením zaujaly všechny diváky děti z místní MŠ a po krátkém přerušení kvůli dešti i děti z místní ZŠ. Odpolední program jistě zpestřila komentovaná ukázka zásahu HZS Polička u dopravní nehody či ukázka ručně poháněné stříkačky SDH Krásné. Jsme velmi rádi, že jsme byli na tuto akci pozváni a mohli jsme tak předvést naši práci s dětmi.

Lenka Tomášková

Foto - Jiří Zahálka: https://sdhpustakamenice.rajce.idnes.cz/

 

Fotogalerie