11. 3. 2019

Kostěnické hrátky s hasičátky 2019

V sobotu 2.3.2019 již potřetí vyrazila 3 družstva naší přípravky na soutěž pro ně určenou, Kostěnické hrátky s hasičátky 2019. V předchozích dvou letech se nám dařilo, a tak jsme byli zvědavi, jak to dopadne letos. Tato soutěž se těší velké přízni sborů dobrovolných hasičů z celého  Pardubického kraje, o čemž svědčí i letošních 25 soutěžních družstev ze všech okresů našeho kraje. Vzhledem k tomu, že náš třetí tým z důvodu nemoci dětí nebyl úplný, na místě naše tři 3 leté děti – Aničku Suchou, Martinku Husákovou a Honzíka Tomáška doplnily dvě děti z SDH Štěpánov (okres Chrudim). Přesto si tento tým nazvaný Mix vybojoval krásné 22.místo a získal tak bronzové medaile. Týmu B ve složení Johanka Broklová, Adélka Vičarová, Ondra Žembery, Liliana Hodovancová a Jiřík Zahálka se dařilo trochu méně – trestné body za motání hadic posunuly náš druhý tým na 18. místo. I tak je to krásný výsledek a děti si právem odvezly bronzové medaile. Tým A ve složení Anička Tomášková, Melichárek Hak, Kuba Odehnal, Dan Suchý a Filip Sodomka byl již zkušeným týmem. Některé děti byly součástí loňského vítězného družstva, takže si uvědomovaly, že je před nimi těžký úkol obhájit loňské a předloňské prvenství v této soutěžit. Bylo to napínavé a velmi těsné, ale naše děti se po celou dobu držely hesla, které zaznělo v úvodu soutěže, že „vyhraje ten nejlepší“, a opět se jim to povedlo! Staly se již potřetí za sebou vítězi a přivezli domů zlaté medaile a pohár pro vítěze!!! Dětem gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci našeho sboru i obce. Největší gratulaci a obrovskou zlatou medaili by si zasloužili především pořadatelé soutěže, která byla stejně jako v minulosti perfektně připravena. Děkuji také všem dospělým, kteří děti na soutěž doprovázeli a zajišťovali nejen odvoz, ale také skvělé zázemí.

Lenka Tomášková, SDH Pustá Kamenice

Pardubickém deníku: https://pardubicky.denik.cz/hasici/hasici-kolem-nas-20190313.html

Přílohy

Výsledky  [pdf, 554.5 KB]

Fotogalerie