18. 9. 2019

Soutěžní víkend 7. - 8. 9. 2019

V sobotu 7.9. odjela obě družstva mladších na pohárovou soutěž do Kamence. Od rána vytrvale pršelo, a tak bylo naším cílem hlavně se ve zdraví vrátit zpět. I přes nepřízeň počasí děti podaly velmi pěkné výkony. Tým A zaběhl PÚ v čase 23:95 a tým A 33:80.  Štafetu Áčko zaběhlo v čase 53:50 a Béčko pak v čase 68:24. Celkově se děti umístily na 14. A 20.místě. V Kamenci se také běžel závod jednotlivců Kamenecká šedesátka, na který se sjíždějí soutěžící z různých koutů České republiky. V kategorii mladší chlapci běželo celkem 34 závodníků. Matěj Zahálka se umístil na 23.místě a Daniel Vičar na místě 27. V kategorii dívek soutěžilo celkem 33 dívek. Sára Kottoniaková získala 30.místo, Andrea Odehnalová 28.místo, Alice Husáková 25.místo, Terezka Sejkorová  21.místo a nejlepší naší závodnicí se stala Šárka Bukáčková, která se umístila na 17.místě. Děkujeme dětem za reprezentaci našeho sboru.Také děkujeme SDH Otradov za pomoc při odvozu dětí na soutěž a zpět domů.

Hned druhý den se tým A vydal ještě soutěžit do Zderaze. Memoriál Františka Šplíchala je zařazen do ligy okresu Chrudim. Ta má odlišná pravidla týkající se použitého stroje. Každý sbor si vozí vlastní stříkačku, na rozdíl od svitavské ligy, kde pořadatel soutěže zajišťuje jednotný stroj pro všechna družstva. My jsme na této soutěži požádali o pomoc SDH Proseč, který nám zapůjčil stříkačku i se strojníkem. Dětem se sice 1.pokus příliš nevydařil, ale v druhém pokusu to napravily. Zaběhly nejlepší čas sezóny 21,05 a průběžně se pohybovaly na 4.místě výsledkové listiny. Sice si nakonec odvezly místo 8., ale nechaly za sebou dalších 11 ostřílených týmů chrudimské ligy mladých hasičů. Děkujeme dětem za výbornou reprezentaci našeho sboru a obce i mimo náš okres. Poděkování patří také SDH Proseč za zapůjčení techniky i strojníka.

za SDH Pustá Kamenice Lenka Tomášková

Fotogalerie