13. 10. 2023

Závod požárnické všestrannosti a brannosti

V sobotu 7. 10. jsme odjeli soutěžit na podzimní branný závod do Horek u Českých Heřmanic, který můžeme hodnotit jako úspěšný, i když má pro nás hořkou příchuť... Děti běžely a plnily jednotlivé disciplíny, které se nám rozrostly např. o poznávačku rostlin a zvířat, evakuační zavazadlo či záchranářskou uličku, jak nejlépe dovedly. Bohužel však ze strany pořadatelů nebyly zajištěny podmínky a průběh soutěže dle pravidel a v důsledku toho naše děti získaly trestné body. I když jsme se snažili bránit, náš protest na průběh soutěže nebyl uznán a my se museli spokojit s výsledky, které na druhou stranu jsou také velmi pěkné! Naše emoce ještě rozjitřilo vyhodnocení, kdy naše družstvo starších nejprve vyhlásili na 2. místě, pak ale když děti nastoupily před všechny přítomné, zase jim řekli, že to je chyba a že jsou 5. Diplom nám prý bude zaslán, protože již neměli náhradní. Zkrátka smolný a pro mnohé z nás skutečně hořký den...A jak to vlastně dopadlo? Mladší získali úžasné 5. místo a 13. místo z 18 družstev. Starší získali po neuznaném protestu nádherné 5. místo (svým výkonem by právem měli patřit na 2.místo) a druhá hlídka plná nováčků v kategorii starších získala skvělé 7. místo z 15 družstev. Dětem patří obrovské poděkování za reprezentaci našeho sboru i za důstojnost a čestnost s jakou zvládly velice pro ně velmi nepříjemnou a emočně vypjatou situaci!

Za SDH Lenka Tomášková

 

Fotogalerie