15. 5. 2024

Historický milník SDH Pustá Kamenice

Letošní rok se pro SDH odehrává v přípravách na oslavy 130 let založení našeho sboru. Ale ještě něco se stalo v tom našem malém „rybníčku“. Rok jsme se my, ženy, nechaly přemlouvat od „kluků“, abychom sestavily ženské družstvo, které by reprezentovalo náš sbor na okrskové soutěži. Začátkem roku jsme se hecly, v březnu se sešly a začaly trénovat pod taktovkou Jirky Bukáčka a Patrika Chvály s velkou pomocí Honzy Tomáška. A tak se zrodilo historicky první družstvo žen SDH Pustá Kamenice. Opustily jsme svá místa u plotny a začaly se scházet na místním hřišti. A věřte mi, nebylo vůbec snadné skloubit zaměstnání, péči o děti, domácnost, školy a ještě k tomu, abychom se sešly v plné sestavě. Některé z nás neměly o hasičském sportu ani ponětí, některé o něm věděly mnoho, ale nikdy nesoutěžily a některé sice soutěžily, ale v jiném století :-) A tak největšími matadorkami našeho družstva byly zároveň nejmladší členky. Trénovaly jsme poctivě, dokonce jsme tři tréninky absolvovaly společně s chlapci. Den D nastal 11. 5. , kdy jsme společně odjeli na okrskovou soutěž do Kamence u Poličky. Soutěžilo se ve štafetách 4 x 100 m, 100 m s překážkami – jednotlivci a požárním útoku. V jednotlivcích nás za muže reprezentovali Jirka Bukáček, Patrik Chvála, Vojta Uchytil a Míra Kottoniak a za ženy Šárka Bukáčková a Alice Husáková. Požární útoky se vydařily jak nám, tak i mužům. Nutno podotknout, že s naší 35 let starou „babičkou“ se nemůžeme srovnávat s ostatními týmy, které mají silnější a mnohdy i upravené stroje. Ale i tak jsme pokořily některá družstva a druhý pokus útoku jsme měly dokonce pod 30 sekund. Muži se nenechali zahanbit a jejich útoky byly bez chyb, excelentní a hlavně, oba platné!! A jak to všechno dopadlo? V kategorii mužů se naše družstvo dostalo na krásné 6. místo a družstvo žen skončilo na 3. místě a odvezly jsme si náš první pohár!! Co dodat na závěr? Myslím si, že jsme leckoho (možná i sebe) značně překvapily. Za sebe můžu říct, že jsem ráda, že jsem mohla být součástí týmu a skvělé party, všichni jsme si mákli, ale zažili i spoustu legrace. A o tom to je, nebrat život příliš vážně a umět se zasmát i sami sobě.

Za SDH Alena Husáková, referentka žen

Foto: Iveta Kynclová ml.

Fotogalerie