30. 5. 2024

Soutěž Plamen Trstěnice

V pátek 24.5. odjela dvě naše 9 členná družstva soutěžit na okresní kolo hry Plamen do Trstěnice. První den se soutěžilo ve štafetách CTIF a štafetě požárních dvojic. Starší také bojovali o co nejlepší umístění v požárním útoku CTIF. Vzhledem k tomu, že jsme se par dnů před soutěží dozvěděli, že nepojedou 3 starší, museli jsme narychlo jejich družstvo doplnit dětmi z mladších a mladší doplnit o děti z přípravky. I tak se dětem nevedlo vůbec špatně a v některých disciplínách nás jejich výkony velmi mile překvapily. V pátek na závodech panovalo deštivé počasí, a tak jsme si hlavně přáli, aby se nikdo nezranil. Ve štafetách požárních dvojic se mladšímu družstvu vůbec nedařilo, umístili se na 18. místě z 19. Starší podali velmi slušný výkon a získali 8.místo z 18. Štafeta CTIF se nám vydařila mnohem lépe – mladší se umístili na 10.místě a starší na místě 5. Požární útok CTIF je asi pro nás nejtěžší disciplína – je náročná na pochopení, přesnost, zručnost a zároveň rychlost, navíc tuto disciplínu polovina družstva běžela vůbec poprvé, proto nás potěšilo 12.místo. Po skončení disciplín si děti užívaly na fotbalovém a dětském hřišti nebo ve stanech. Za odměnu před spaním zhlédly film Gump v letním kině. Druhý den po snídani soutěžní klání pokračovalo. Sobotní počasí již bylo mnohem lepší. Tento den se soutěžilo v požárních útocích a štafetách 4x60m. Mladší si v útocích časem 27,63 zajistili 14.místo a starší získali místo 9. s časem 21,87. Ve štafetách 4 x 60m se mladším podařilo vybojovat 14.místo. Starším se v této disciplíně nedařilo tak, jak by chtěli, ale i tak získali krásné 12.místo. Po sečtení bodů si mladší z této dvoudenní soutěže odvezli 16.místo. Starší se umístili na krásném 8. místě. Děkuji všem, kteří s dětmi trávili svůj volný čas a starali se o pohodový pobyt dětí na této náročné soutěži. Zejména bych ráda poděkovala Aličce Husákové, Alče Husákové, Janě a Kubovi Vičarovým a Ivetce Kynclové, že v pátek přebrali veškerou zodpovědnost místo vedoucích, kteří nemohli jet z důvodu účasti na školení jednotky, či kvůli pracovním povinnostem. Také děkuji Jiřímu Husákovi, který nám pomohl odvézt děti na soutěž.