19. 8. 2024

Hasičská soutěž v Desné

Dne 18. 8. 2024 jsme po menší prázdninové pauze vyrazili opět na soutěž a to do Desné. Jelikož většina dětí nemohla, spojili jsme se se sousední Krounou. Vznikly tak dva smíšené týmy. Mladší, kteří běželi za Krounu a starší, kteří běželi za nás. Díky silnější Krounské mašině jsme se tak mohli vyrovnat i ostatním týmům, které by jsme s naší babičkou nepředběhli. A tak se stalo, že mladší i přes pár problémů vybojovali 2. místo pro Krounu a starší 5. místo pro nás. Byla to i zkušenost pro naši mladou strojnici, která si takto silný stroj mohla „osahat". Druhá polovina závodů se věnovala běhu na 60 metrů s překážkami. Tam nás zastupovali již tradičně Tereza Sejkorová a Daniel Vičar za starší a Adéla Vičarová a Liliana Smažilová za mladší. I tady nás děti nepřestaly překvapovat. Liliana si doběhla s časem 17:55 na 10. místo a Adélka s časem 21:61 na 18. místo. A Terka se svým novým osobním rekordem 12:79 doběhla na 2. místo a Dan taktéž s novým osobním rekordem s časem 15:49 skončil na 14. místě. I když to pro všechny byl náročný a velmi vyčerpávající den, tak i velmi úspěšný. Děkujeme dětem, že i v tak úmorném vedru měly chuť běhat, tak i Krouně, se kterou jsme mohli běžet a že zapůjčili mašinu.