16. 8. 2009

Dračí lodě - Velké Dářko

V letošním roce již podruhé startovala posádka TJ Pustá Kamenice na závodech dračích lodí. Po Pardubicích to tentokrát bylo na Velkém Dářku, kde Windsurfing club Velké Dářko ve spolupráci s Českou asociací dračích lodí uspořádal dne 15.8.2009 na Velkém Dářku závod amatérských posádek dračích lodí - III. ročník - O PUTOVNÍ TROFEJ DRAČÍ LODĚ. Tento závod byl letos prvně zařazen do seriálu závodů DRAGONBOAND GRAND PRIX. Uvedeného závodu se letos zúčastnil rekordní počet 49 lodí. V kategorii Free, které se zúčastnila i naše posádka startovalo 37 lodí, v kategorii ženy 4 posádky a v kategorii firmy 8 posádek. Naši borci, kteří v tomto závodě měli v posádce i několik žen, startovali ve dvou rozjížďkách s tím, že o dalším postupu mezi dvacet nejlepších rozhodoval součet časů ze dvou rozjížděk. V první rozjížďce o třech posádkách jsme obsadili 2. místo s časem 1.07.23 a v druhé rozjížďce o čtyřech posádkách jsme obsadili dokonce 1. místo s časem 1.08.79. Přesto to však nestačilo na postup do boje o dvacet nejlepších míst. Vzhledem k tomu, že zde byla velice silná konkurence a o postupu rozhodovali vteřinky, s výkonem naší posádky mužeme být spokojeni. Vždyť někteří v lodi seděli poprvé nebo podruhé v životě. Celkové 37. místo ze 49. posádek není sice dobrý výsledek, ale co do sehranosti a stylu jízdy naší posádky byl splněn další krůček ke zlepšení. Výkonný výbor TJ Pustá Kamenice tímto děkuje všem 21 závodníkům za reprezentaci naší organizace a naší obce a dále děkuje dalším 25 fanouškům z naší obce, kteří je na závod přijeli podpořit.

Výsledky rozjížděk TJ Pustá Kamenice.

1. rozjížďka  -  1. Uprchlíci                                 - 1.03.13
                        2. TJ Pustá Kamenice                 - 1.07.23
                        3. Byli diskvalifikováni (Polička)  - 1.07.42

2. rozjížďka  - 1. TJ Pustá Kamenice                   -1.08.79
                       2. XXXL                                     - 1.09.02
                       3.Byli diskvalifikováni (Polička)    - 1.09.26
                       4.Tetanic                                      -1.09.48

 

Foto Jaroslav Sklenář

Za TJ Pustá Kamenice Jaroslav Sklenář

Fotogalerie