5. 7. 2019

Naši fotbalisté vyhráli turnaj SDH Rychnov

Pustokameničtí fotbalisté vyhráli 14. ročník fotbalového turnaje SDH Rychnov. V pátek 5. 7. 2019 se uskutečnil tradiční fotbalový turnaj v sousedním Rychnově. Zúčastnilo se ho osm mužstev. Mužstva byla nalosována do dvou skupin po čtyřech. Vítězové skupin a druzí ve skupinách pak sehráli semifinále, vítězové semifinálových zápasů se utkali o první místo, poražení o třetí. Naši fotbalisté byli nalosováni do skupiny B. Zde se postupně střetli s domácím Rychnovem, Svratkou a dalším mužstvem z Rychnova, které mělo název KOVO Rychnov. Ve druhé skupině se utkali Otradov, Krouna, Kladno a Miřetín. Naši fotbalisté v prvním zápase zdolali mužstvo Svratky 2:0, když branky za naše mužstvo vstřelili Jaromír Obrovský ml. a Milan Otradovský ml. Ve druhém zápase naši přehráli mužstvo z Rychnova 1:0 brankou Martina Tušly. V posledním zápase pak remizovali s KOVO Rychnov 1:1, když  jedinou branku v tomto zápase vstřelil Michal Obrovský. Jako vítěz skupiny naši narazili v semifinále na mužstvo Otradova, které se umístilo druhé ve skupině A. Semifinálový zápas byl zcela vyrovnaný. Prohrávali jsme 0:1, ale brankou Jirky Jelínka jsme vyrovnali na konečných 1:1 po základní hrací době. Protože se nerozhodlo ani v prodloužení, které se hrálo na 2x5 minut, na řadu přišly penalty. Z každého mužstva šli kopat tři fotbalisté. O postupu našich fotbalistů do finále rozhodl vítězný gól čtrnáctiletého Milana Otradovského, který v poslední sérii pokutových kopů nekompromisně zavěsil do horní části branky. Ve finále se naši utkali se Svratkou. Finálový zápas rozhodl jedinou brankou Michal Obrovský. V tomto utkání nás také podržel skvělými zákroky brankář Martin Smažil a tak jsme se nakonec mohli radovat z celkového vítězství. Naše vítězné mužstvo nastoupilo v tomto složení: Martin Smažil, Jaromír Obrovský ml., Michal Obrovský, Milan Otradovský ml., Adam Lorenc, Václav Pokorný ml., Jan Kaplan, Marek Černý, Martin Tušla a Jirka Jelínek. Jménem TJ Pustá Kamenice a Obce Pustá Kamenice děkuji všem našim hráčům za vynikající výsledek, předvedenou hru, nasazení ve všech zápasech turnaje a skvělou reprezentaci našeho spolku a naší obce. Rovněž děkuji všem pustokamenickým fanouškům, kteří naše borce přijeli do Rychnova podpořit a po celý turnaj je povzbuzovali.

Za TJ Pustá Kamenice Jaroslav Sklenář

Odkaz:https://www.zonerama.com/paveltoulky1/Album/5427200

Fotogalerie