20. 6. 2010

Dračí lodě Pardubice 2010

Dne 19.6.2010 se posádka dračí lodě TJ Pustá Kamenice zúčastnila dalšího ročníku závodu Dračí lodě Pardubice. V letošním roce bylo v naší posádce celkem 8 nováčků, kteří v dračí lodi seděli poprvé v životě, a tak jsme ani neočekávali nějaký velký sportovní úspěch. V první rozjížďce naši borci obsadili druhé místo, ve druhé rozjížďce třetí místo. Celkovým časem postoupili do rozjížďky o konečné 9. - 12. místo. I když v poslední rozjížďce o konečné umístění naši zajeli nejrychlejší čas, stačilo to pouze na konečné 12. místo (z celkového počtu 16 lodí).

Od 18.30 hodin ovšem proběhla další soutěž, a to soutěž v přetahování lanem. Jak jistě všichni z loňského roku víte, v této soutěži jsme obhajovali prvenství. A ono se to podařilo, a z celkového počtu 10 přihlášených týmů naši borci své loňské prvenství obhájili. Na tuto soutěž bylo naše mužstvo dobře připraveno, ve vyřazovacím systému jsme se po třech výhrách dostali až do finále, kde jsme porazili mužstvo "Tři sestry", které se skládalo ze samých mladých silných kluků. Po obhajobě loňského prvenství naše mužstvo bylo vyzváno jednou posádkou ze Slovenska, jako o mezinárodní souboj v přetahování lanem. A jak myslíte že to dopadlo? I bratři ze Slovenska se před námi museli sklonit. Takže na závěr dne vše dobře dopadlo, obhajoba prvenství se podařila a jako bonus jsme si připsali první mezinárodní výhru nad soupeřem se Slovenska. Výkonný výbor TJ Pustá Kamenice děkuje posádce za reprezentaci naší organizace a naší obce. Dále děkuje i všem fanouškům, kteří naši posádku v soutěžích podporovali.

První rozjížďka:
1. Sdružení Geodetů Geoobchod
2. TJ Pustá Kamenice
3. Ministerstvo zahraničních věcí
4. NIKA II.

Druhá rozjížďka:
1. ČSOB
2. Plomba team Pardubice
3. TJ Pustá Kamenice
4. Dragons CZ

O 9.-12. místo:
1. Ministerstvo zahraničních věcí
2. NIKA II.
3. Plomba team Pardubice
4. TJ Pustá Kamenice

Mužstvo v přetahování lanem:
Sršeň Milan, Sršeň David, Vaněk Zdeněk, Dědič Tomáš, Dvořák Zdeněk, Vlček Štefan, Kašpar Václav, Krupař Robert.

Foto Irena Černá

Za TJ Pustá Kamenice Milan Sršeň a Jaroslav Sklenář

Fotogalerie