2. 11. 2020

Pardubický kraj rozšířil seznam profesí, které mohou využít „hlídací školy“ pro děti od 3 do 10 let

Pardubice - V pondělí odpoledne znovu videokonferenčním způsobem zasedl krajský krizový štáb. Ten řešil kromě aktuálních lůžkových kapacit v nemocnicích také rozšíření profesí pro péči o děti ve věku od 3 do 10 let či situaci v sociálních službách.

„Na základě krizového opatření Vlády ČR rozšiřujeme výčet profesí, které mohou umístit své děti ve věku od tří do 10 let do vyčleněných škol v našem regionu. Nově se mezi tyto profese řadí například zaměstnanci České pošty, pedagogičtí a nepedagogičtí zaměstnanci mateřských škol či zaměstnanci Finančního úřadu, Úřadu práce a České správy sociálního zabezpečení. K dnešnímu dni je ve vyčleněných školách po celém kraji pečováno o 150 dětí, což je přibližně 10 procent z celkové kapacity těchto zařízení,“ řekl hejtman Martin Netolický.

Zástupci Nemocnice Pardubického kraje na krizovém štábu informovali o aktuálním stavu lůžkových kapacit. „K dnešnímu dni máme 64 pacientů vyžadujících intenzivní lůžkovou péči. Prozatím s vypětím sil personálu a redistribuce lůžkových kapacit situaci zvládáme. Pokud se začnou tento týden vládní opatření pozitivně projevovat na snižování počtu pozitivních případů, tak pro nemocnice to znamená ještě 14 denní dojezd,“ sdělil generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje a.s. Tomáš Gottvald.

V průběhu víkendu začala v Domově pro seniory ve Sloupnici působit Armáda ČR. V žádném jiném zařízení pro tuto chvíli vojáci povolávání nejsou. „Dnes evidujeme celkem 400 klientů sociálních služeb v našem kraji v karanténě nebo covid pozitivní. U personálu se pak jedná o 189 osob. V tuto chvíli neevidujeme z žádného zařízení požadavek na povolání Armády ČR. Případnou změnou situace se budeme zabývat na čtvrtečním jednání krizového štábu,“ dodal hejtman Martin Netolický.

starosta

Zdroj: Odkaz:https://www.pardubickykraj.cz/aktuality/109880/kraj-rozsiril-seznam-profesi-ktere-mohou-vyuzit-hlidaci-skoly-pro-deti-od-3-do-10-let