6. 3. 2022

Poděkování občanům za dary do humanitární sbírky pro Ukrajinu

Vážení spoluobčané, touto cestou bych chtěl mnohokrát poděkovat Vám všem, kteří jste materiálními dary přispěli do humanitární sbírky pro Ukrajinu. Humanitární sbírka pro Ukrajinu, která byla vyhlášena obcí Pustá Kamenice ve spolupráci s Pardubickým krajem a SDH Pustá Kamenice, byla v naší obci poprvé vyhlášena v pondělí 28.2.2022 a probíhala od úterý 1.3. do pátku 4.3.2022. Během několika málo dní se do budovy obecního úřadu dostavily desítky spoluobčanů s dary, jejichž podrobný a preferovaný seznam byl zveřejněn na webových stránkách obce. Sbírkou bylo jasně vidět, jak moc občané naší obce chtějí svými dary pomoci válkou postižené Ukrajině, zejména nevinným obětem této zcela nesmyslné války. Humanitární sbírka byla v neděli 6.3.2022 z naší obce odvezena místními hasiči do centrálního skladu humanitární pomoci v České Třebové, odkud bude následně převezena na Ukrajinu. Děkuji místním hasičům, kteří humanitární sbírku v neděli hasičskými dodávkami do České Třebové odvezli. Rovněž děkuji i obecním zaměstnancům Ivetě a Jirkovi za pomoc při organizaci a třídění věcí této sbírky. Na obci jsme byli překvapeni, jaký ohromný zájem pomoci tato sbírka vyvolala. O tom, zda-li bude v humanitární sbírce pokračováno, budete informování prostřednictvím webových stránek obce a prostřednictvím místního rozhlasu. Zatím čekáme na další informace z Pardubického kraje.

starosta

Odkaz:https://www.pardubickykraj.cz/aktuality/115648/krajsky-sklad-humanitarni-pomoci-ma-za-sebou-druhy-zavoz

Odkaz:https://www.pardubickykraj.cz/uvodni-strana

Odkaz:https://www.pardubickykraj.cz/aktuality/115633/prvni-kamiony-z-kraje-miri-na-ukrajinu

Fotogalerie