16. 9. 2022

Pustou Kamenici navštívili zástupci členských obcí Mikroregionu Slušovicko

Ve čtvrtek 15. září odpoledne Pustou Kamenici navštívilo 28 zástupců členských obcí Mikroregionu Slušovicko. Mikroregion Slušovicko je svazek 12 obcí (Slušovice, Hvozdná, Podkopná Lhota, Veselá, Neubuz, Trnava, Březová, Všemina, Kašava, Dešná, Ostrata a Hrobice) z okresu Zlín. Naši hosté, kteří Pustou Kamenici navštívili, se v průběhu čtvrtečního  a deštivého odpoledne seznámili jak s historií a současností naší obce tak i s tím, co jsme v Pusté Kamenici řešili nebo budeme v příštím období řešit za projekty, nebo čím jsme zaujali krajskou hodnotící komisi v soutěži Vesnice roku 2018 a stali se tak krajskými vítězi této soutěže. Pozvali jsme je na prohlídku kulturního domu, kde jsme pro ně měli připravenou malou fotografickou výstavku. Dále jsme je zavedli do chlouby naší obce, do základní a mateřské školy, kde se jim velice líbilo. Následovala návštěva knihovny, obecního úřadu a kostela sv. Anny. I z těchto prostor byli naši hosté nadšení a z jejich reakcí a slov byla slyšet jen slova chvály za velice dobře zrealizované projekty. Prohlídku obce jsme ukončili na místním hřišti, kde jsme hostům představili sportovní a dětské hřiště. Na závěr prohlídky jsme připravili malé pohoštění v odpočívadle na hřišti jak pro naše návštěvníky, tak i pro pustokamenické zastupitele a zaměstnance obce. Při loučení s kolegyněmi a kolegy ze zlínského kraje bylo vidět a slyšet, že Pustá Kamenice se jim velice líbila. Někteří dokonce sdělili, že by příští dovolenou rádi strávili v naší obci. Za obec bych chtěl tímto poděkovat našim ženám, které na dnešní setkání napekly pustokamenické koláčky a rovněž děkuji i zaměstnancům obce a všem, kteří se podíleli na krásném a hladkém průběhu dnešní velice zdařilé akce.

starosta

Foto: Jan Brokl st.

 

Fotogalerie