9. 6. 2010

Policie ČR varuje

Nabízeli deky a kradli

SVITAVSKO: Nevpouštějte cizí osoby do bytu! 

Svitavští kriminalisté pátrají po čtveřici pachatelů, která má zřejmě na svědomí krádež několika desítek tisíc korun z rodinného domu na Moravskotřebovsku.

Zmíněná čtveřice, kterou tvořili dva muži a dvě ženy, zavítala v pátek krátce před polednem do jedné z obcí. Majiteli domu nejprve jedna z osob nabízela k prodeji deky, když s touto taktikou neuspěla, použila další z fint. Muž nutně potřeboval vodu do chladiče a té se mu dostalo. Následovala další z fint a to použití toalety jednou z přítomných žen. Posléze návštěvnice zase dostala hlad a chtěla chléb, zatímco muž opětovně požadoval kbelík s vodou do chladiče.

Pak se náhle chování čtveřice změnilo. Všichni najednou nasedli do vozu a odjeli. Zřejmě totiž nalezli to, co hledali.  Finanční hotovost.

Přestože majitelé domu měli návštěvu stále na očích, uvědomili si po pár hodinách, že měli otevřené okno, kudy někdo z přítomných mohl vniknout do obytné místnosti, odkud pak zmizela značná finanční částka.  Tuto skutečnost zjistili poškození až po pár hodinách.

Policisté VARUJÍ!

Nevpouštějte cizí osoby do svých příbytků. Můžete se lehce stát obětí trestného činu. Pokud k Vám zavítá někdo cizí a bude vám nabízet zboží, či použije fintu byť vrácení peněz z jakéhokoli přeplatku, nebo bude chtít vodu do chladiče či na toaletu, neváhejte a volejte linku 158. Tyto osoby nemusí mít jen čisté úmysly. Na nic nečekejte a okamžitě volejte. Případně žádejte pomoc u sousedů, ti za vás mohou policii vyrozumět.

Nenechte okrádat sebe, ani své příbuzné. Nedejte zlodějům a podvodníkům již žádnou šanci!!!!

Před pár dny řešili obdobný případ policisté na Žambersku.  Tehdy neznámý muž okradl seniorku - chtěl napít. Více o případu hovoří por. Bc. Iveta Lehká, tisková mluvčí z Ústí nad Orlicí.

http://www.policie.cz/clanek/uo-usti-n-orlici-okradli-seniorku.asp

Fotogalerie